PIERWSZA WIZYTA DZIECKA W GABINECIE

Bardzo wiele dorosłych osób ma mniejsze lub większe problemy związane z dolegliwościami od strony zębów. Znaczna część pacjentów unika dentystów lub przychodzi, gdy „musi”. Taki schemat postępowania spowodowany jest często lękiem przed dentystą oraz nieprzyjemnym doświadczeniem z okresu dzieciństwa.

Pierwsza (pierwsze) wizyta w gabinecie stomatologicznym jest najważniejszą wizytą dla każdego z nas i ogrywa także kluczową rolę w sposobie postrzegania problemów zębowych w przyszłości. Niezmiernie ważna jest atmosfera jaka panuje w gabinecie, na którą o czym musimy pamiętać, w znacznym stopniu wpływają rodzice. Młody pacjent przejmuje nastrój najbliższych. Powinni być oni spokojni i zrelaksowani, nie mogą okazywać zdenerwowania lub strachu. Nieprzyjemne własne przeżycia opowiadane dziecku są niekorzystne. Dziecko samo musi zdobyć własne, niekonieczne złe i bolesne doświadczenie.

W Naszym gabinecie na pierwszej wizycie pokazujemy i tłumaczymy jak wygląda gabinet, fotel stomatologiczny, do czego służy dane urządzenie. Wspólnie liczymy, oglądamy ząbki oraz uczymy się jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Dla młodych, dzielnych pacjentów czekają niespodzianki!

Zachęcamy rodziców do przeglądania Naszej oferty skierowanej dla dzieci, w tym: Stomatologia dziecięca, Profilaktyka, Lakowanie.