Przebudowa zgryzu – rehabilitacja protetyczna

Rehabilitacja protetyczna – przebudowa zgryzu – leczenie kompleksowe

Pokruszone zęby lub ich starcia, braki w uzębieniu (pojedyczne lub mnogie), częste wypadanie wypełnień, pojawianie sie odgłosów w trakcie otwierania lub zamykania ust, zaciskanie i zgrzytanie zębami mogą świadczyć o nieprawidłowej relacji szczęki do żuchwy. To pierwszy znak, ze Twoje zeby, mięśnie oraz staw skroniowo-żuchwowy nie pracują w harmonii. Takie schorzenia należy leczyc – wtedy mówimy o leczeniu lub rehabilitacji protetycznej.

Odtwarzając prawidłowe kontakty zębów górnych do dolnych staramy sie nie tylko poprawić lub wykonać nowy, bardziej naturalny uśmiech lecz przede wszystkim przywrócić fizjologie narządu żucia. Takie leczenie to proces wieloetapowy. Od pełnej diagnostyki tzn. badanie, RTG, analiza modeli i zdjęć fotograficznych, oceny ryzyka, postawienia diagnozy, prognoza, poprzez uzupełnienie tymczasowe do akceptacji i wykonania pracy ostatecznej. Często także przed podjęciem decyzji co do planu leczenia posługujemy się specjalnymi aparatami zwanymi deprogramatorami służącymi zaprojektowac nowy zgryz.

Przemyślane decyzje umożliwiają nam przedstawienie Państwu indywidualnego planu leczenia. Planu opartego na funkcjonalności, estetyce i dopasowanego do Państwa potrzeb. Kompleksowe rozwiązania, które jesteśmy w stanie zaproponować to oszczędność cennego czasu i efektywna inwestycja w siebie.

Zapraszamy do wizyt konsultacyjnych.